MG7544T3
MG7544T3
ПроизводительMegain
Партномер производителяMG7544T3
ОписаниеPower Management (PMIC) Megain MG7544T3
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | Megain |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Output Current | 170mA |
| Quiescent Current | 1.2uA |
| Output Type | Fixed |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 30V |
| Features | Over Temperature Protection;Current Limit;Over Current Protection |
| Standby Current | 1.2uA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 70dB@(1kHz) |
| Noise | - |
| Output Voltage | 4.4V |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | 600mV@(100mA) |
