DS8403-50S5
DS8403-50S5
ПроизводительDSTECH
Партномер производителяDS8403-50S5
ОписаниеPower Management (PMIC) DSTECH DS8403-50S5
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | DSTECH |
| Вес | 0.038 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃@(Tj) |
| Output Current | 500mA |
| Quiescent Current | 2uA |
| Output Type | Fixed;Adjustable |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 40V |
| Features | Enable;Over Current Protection;Over Temperature Protection |
| Standby Current | 2uA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 70dB |
| Noise | - |
| Output Voltage | 5V;1.8V~5V |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | 350mV@(100mA) |
