LW5833A23E
LW5833A23E
ПроизводительLewa Micro
Партномер производителяLW5833A23E
ОписаниеPower Management (PMIC) Lewa Micro LW5833A23E
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | Lewa Micro |
| Вес | 0.043 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃@(Tj) |
| Output Current | 500mA |
| Quiescent Current | 700nA |
| Output Type | Fixed |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 6V |
| Features | Enable;Over Current Protection;Short Circuit Protection;Thermal Shutdown |
| Standby Current | 700nA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 90dB |
| Noise | - |
| Output Voltage | 3.3V |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | 240mV@(300mA) |
