79M05
79M05
ПроизводительGOODWORK
Партномер производителя79M05
ОписаниеPower Management (PMIC) GOODWORK 79M05
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | GOODWORK |
| Вес | 0.444 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Output Current | 1A |
| Quiescent Current | 500nA |
| Output Type | Fixed |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 30V |
| Features | Over Current Protection;Over Temperature Protection;Short Circuit Protection |
| Standby Current | 500nA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 60dB@(120Hz) |
| Noise | 40uV |
| Output Voltage | 5V |
| Output Configuration | Negative |
| Voltage Dropout | 2V@(1A) |
