JTD6206-12
JTD6206-12
ПроизводительJTD
Партномер производителяJTD6206-12
ОписаниеPower Management (PMIC) JTD JTD6206-12
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | JTD |
| Вес | 0.042 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Output Current | 300mA |
| Quiescent Current | 3uA |
| Output Type | Fixed |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 8V |
| Features | Short Circuit Protection;Over Current Protection |
| Standby Current | 3uA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 50dB |
| Noise | 30uVrms |
| Output Voltage | 1.2V |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | 350mV@(100mA) |
