ETA5050V18S2F
ETA5050V18S2F
Производительetasolution
Партномер производителяETA5050V18S2F
ОписаниеPower Management (PMIC) etasolution ETA5050V18S2F
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | etasolution |
| Вес | 0.049 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃@(Tj) |
| Output Current | 500mA |
| Quiescent Current | 37uA |
| Output Type | Fixed |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 6V |
| Features | Enable;Over Current Protection;Over Temperature Protection |
| Standby Current | 37uA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 70dB |
| Noise | 50uVrms |
| Output Voltage | 1.8V |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | - |
