DCJ200-10-A-K1-K
DCJ200-10-A-K1-K
ПроизводительGlobal Connector Technology
Партномер производителяDCJ200-10-A-K1-K
ОписаниеConnectors Global Connector Technology DCJ200-10-A-K1-K
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Силовые разъемы |
| Производитель | Global Connector Technology |
| Вес | 1.96 |
| Operating Temperature | -20℃~+70℃ |
| Voltage Rating (Max) | 20V |
| Connector Type | DC Power Jack |
| Outside Contact Diameter | 6.3mm |
| Inside Contact Diameter | 2mm |
| Mounting Type | Right Angle |
| Current Rating | 5A |
