CAX-AFC24-06XIB-H2.0
CAX-AFC24-06XIB-H2.0
ПроизводительCAX
Партномер производителяCAX-AFC24-06XIB-H2.0
ОписаниеConnectors CAX CAX-AFC24-06XIB-H2.0
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сборки разъемов FFC, FPC (плоские гибкие) |
| Производитель | CAX |
| Вес | 0.306 |
| Operating Temperature | -55℃~+85℃ |
| Voltage Rating (Max) | 50V |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Copper alloy |
| Pitch | 0.5mm |
| Height Above Board | 2mm |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Number of Contacts | 6P |
| Locking Feature | Front insertion and back flip type |
| Contact Type | Double-Sided Contacts, Top and Bottom Entry |
| FFC, FCB Thickness | 0.3mm |
| Current Rating | 500mA |
