HC-FPC-0.5-4P-CXH20
HC-FPC-0.5-4P-CXH20
ПроизводительHong Cheng
Партномер производителяHC-FPC-0.5-4P-CXH20
ОписаниеConnectors Hong Cheng HC-FPC-0.5-4P-CXH20
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сборки разъемов FFC, FPC (плоские гибкие) |
| Производитель | Hong Cheng |
| Вес | 0.325 |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Copper |
| Pitch | 0.5mm |
| Height Above Board | 2mm |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Number of Contacts | 4P |
| Locking Feature | Slide Lock |
| Contact Type | Bottom Contact |
| FFC, FCB Thickness | 0.3mm |
