HC-FPC-0.5-4P-FHH20
HC-FPC-0.5-4P-FHH20
ПроизводительHong Cheng
Партномер производителяHC-FPC-0.5-4P-FHH20
ОписаниеConnectors Hong Cheng HC-FPC-0.5-4P-FHH20
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сборки разъемов FFC, FPC (плоские гибкие) |
| Производитель | Hong Cheng |
| Вес | 0.309 |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Copper |
| Pitch | 0.5mm |
| Height Above Board | 2mm |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Number of Contacts | 4P |
| Locking Feature | Hinged Lid |
| Contact Type | Double-Sided Contacts, Top and Bottom Entry |
| FFC, FCB Thickness | 0.3mm |
