FP6Q04A-B1Y32-B
FP6Q04A-B1Y32-B
ПроизводительCHIN-BAN
Партномер производителяFP6Q04A-B1Y32-B
ОписаниеConnectors CHIN-BAN FP6Q04A-B1Y32-B
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сборки разъемов FFC, FPC (плоские гибкие) |
| Производитель | CHIN-BAN |
| Вес | 0.423 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 250V |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Copper alloy |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 1 |
| Holes Structure | 1x4P |
| Circular Hole / Square Hole | Square Hole |
| Insulation Height | 8.5mm |
| Holes Direction | Top |
| Mounting Type | Through Hole |
| PIN Length | 3.2mm |
| Number of Contacts | 4P |
| Current Rating | 3A |
