FP3J14A-B1Y14-P
FP3J14A-B1Y14-P
ПроизводительCHIN-BAN
Партномер производителяFP3J14A-B1Y14-P
ОписаниеConnectors CHIN-BAN FP3J14A-B1Y14-P
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сборки разъемов FFC, FPC (плоские гибкие) |
| Производитель | CHIN-BAN |
| Вес | 0.507 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 125V |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Copper alloy |
| Pitch | 1.27mm |
| Number of Rows | 1 |
| Holes Structure | 1x14P |
| Circular Hole / Square Hole | Square Hole |
| Insulation Height | 4.6mm |
| Holes Direction | Top |
| Mounting Type | Through Hole |
| PIN Length | 1.4mm |
| Number of Contacts | 14P |
| Current Rating | 1A |
