FPC1.0-WSS11-12P211-H25
FPC1.0-WSS11-12P211-H25
ПроизводительHMTCONN
Партномер производителяFPC1.0-WSS11-12P211-H25
ОписаниеConnectors HMTCONN FPC1.0-WSS11-12P211-H25
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сборки разъемов FFC, FPC (плоские гибкие) |
| Производитель | HMTCONN |
| Вес | 0.746 |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Copper alloy |
| Pitch | 1mm |
| Height Above Board | 2.5mm |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Number of Contacts | 12P |
| Locking Feature | Slide Lock |
| Contact Type | Top Contact |
| FFC, FCB Thickness | 0.3mm |
