AFC07-S07ECA-00
AFC07-S07ECA-00
ПроизводительJUSHUO
Партномер производителяAFC07-S07ECA-00
ОписаниеConnectors JUSHUO AFC07-S07ECA-00
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сборки разъемов FFC, FPC (плоские гибкие) |
| Производитель | JUSHUO |
| Вес | 0.336 |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Copper alloy |
| Pitch | 0.5mm |
| Height Above Board | 2mm |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Number of Contacts | 7P |
| Locking Feature | Slide Lock |
| Contact Type | Top Contact |
| FFC, FCB Thickness | 0.3mm |
