5001-FCB0309-31R1-00
5001-FCB0309-31R1-00
ПроизводительJMEconn
Партномер производителя5001-FCB0309-31R1-00
ОписаниеConnectors JMEconn 5001-FCB0309-31R1-00
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сборки разъемов FFC, FPC (плоские гибкие) |
| Производитель | JMEconn |
| Вес | 1 |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Pitch | 0.3mm |
| Height Above Board | 0.9mm |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Number of Contacts | 31P |
| Contact Type | Double-Sided Contacts, Top and Bottom Entry |
| FFC, FCB Thickness | 0.2mm |
