GT-F0509SR15-20SMT01
GT-F0509SR15-20SMT01
ПроизводительG-Switch
Партномер производителяGT-F0509SR15-20SMT01
ОписаниеConnectors G-Switch GT-F0509SR15-20SMT01
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сборки разъемов FFC, FPC (плоские гибкие) |
| Производитель | G-Switch |
| Вес | 0.242 |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Pitch | 0.5mm |
| Height Above Board | 1.53mm |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Number of Contacts | 20P |
| Locking Feature | Hinged Lid |
| Contact Type | Bottom Contact |
| FFC, FCB Thickness | 0.3mm |
