M20-7920442R
M20-7920442R
ПроизводительHarwin
Партномер производителяM20-7920442R
ОписаниеConnectors Harwin M20-7920442R
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сборки разъемов FFC, FPC (плоские гибкие) |
| Производитель | Harwin |
| Вес | 1.273 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2.54mm |
| Circular Hole / Square Hole | Square Hole |
| Insulation Height | 8.5mm |
| Holes Direction | Side |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| PIN Length | 6.9mm |
| Current Rating | 3A |
