YTC05202-240R-0WXW
YTC05202-240R-0WXW
ПроизводительYIYUAN
Партномер производителяYTC05202-240R-0WXW
ОписаниеConnectors YIYUAN YTC05202-240R-0WXW
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сборки разъемов FFC, FPC (плоские гибкие) |
| Производитель | YIYUAN |
| Вес | 0.504 |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Voltage Rating (Max) | 50V |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Copper alloy |
| Pitch | 0.5mm |
| Height Above Board | 2mm |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Number of Contacts | 24P |
| Locking Feature | Hinged Lid |
| Contact Type | Bottom Contact |
| FFC, FCB Thickness | 0.3mm |
