FPC09-Q1.0-5AH2.0
FPC09-Q1.0-5AH2.0
ПроизводительXYECONN
Партномер производителяFPC09-Q1.0-5AH2.0
ОписаниеConnectors XYECONN FPC09-Q1.0-5AH2.0
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сборки разъемов FFC, FPC (плоские гибкие) |
| Производитель | XYECONN |
| Вес | 0.255 |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Voltage Rating (Max) | 50V |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Copper alloy |
| Pitch | 1mm |
| Height Above Board | 2mm |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Number of Contacts | 5P |
| Locking Feature | Hinged Lid |
| Contact Type | Bottom Contact |
| FFC, FCB Thickness | 0.3mm |
