FPC10-S1.0-14AH2.5
FPC10-S1.0-14AH2.5
ПроизводительXYECONN
Партномер производителяFPC10-S1.0-14AH2.5
ОписаниеConnectors XYECONN FPC10-S1.0-14AH2.5
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сборки разъемов FFC, FPC (плоские гибкие) |
| Производитель | XYECONN |
| Вес | 0.623 |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Voltage Rating (Max) | 50V |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Copper alloy |
| Pitch | 1mm |
| Height Above Board | 2.5mm |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Number of Contacts | 14P |
| Locking Feature | Slide Lock |
| Contact Type | Top Contact |
| FFC, FCB Thickness | 0.3mm |
