DB207S-3AF
DB207S-3AF
ПроизводительFOSAN
Партномер производителяDB207S-3AF
ОписаниеDiodes FOSAN DB207S-3AF
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Мостовые выпрямители |
| Производитель | FOSAN |
| Вес | 0.519 |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 5uA@1000V |
| Voltage - DC Reverse(Vr) | 1kV |
| Non-Repetitive Peak Forward Surge Current | 60A |
| Current - Rectified | 2A |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 1.1V@1.5A |
