MB6S-JSM
MB6S-JSM
ПроизводительJSMSEMI
Партномер производителяMB6S-JSM
ОписаниеDiodes JSMSEMI MB6S-JSM
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Мостовые выпрямители |
| Производитель | JSMSEMI |
| Вес | 0.182 |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 5uA |
| Voltage - DC Reverse(Vr) | 600V |
| Non-Repetitive Peak Forward Surge Current | 35A |
| Current - Rectified | 800mA |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 1V@400mA |
