GBU506SF
GBU506SF
ПроизводительJSMSEMI
Партномер производителяGBU506SF
ОписаниеDiodes JSMSEMI GBU506SF
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Мостовые выпрямители |
| Производитель | JSMSEMI |
| Вес | 5.377 |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 1uA@600V |
| Voltage - DC Reverse(Vr) | 600V |
| Non-Repetitive Peak Forward Surge Current | 175A |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 1.7V@5A |
