GBU1060SF
GBU1060SF
ПроизводительJSMSEMI
Партномер производителяGBU1060SF
ОписаниеDiodes JSMSEMI GBU1060SF
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Мостовые выпрямители |
| Производитель | JSMSEMI |
| Вес | 4 |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 5uA |
| Voltage - DC Reverse(Vr) | 600V |
| Non-Repetitive Peak Forward Surge Current | 250A |
| Current - Rectified | 10A |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+175℃ |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 1.8V@10A |
