ST90-1A-24,040L
ST90-1A-24,040L
ПроизводительSTEIPU
Партномер производителяST90-1A-24,040L
ОписаниеRelays STEIPU ST90-1A-24,040L
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Силовые реле |
| Производитель | STEIPU |
| Вес | 24 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Contact Resistance | 100mΩ |
| Coil resistance | 640Ω |
| Contact form | 1 Set Normally Open: 1A (SPST NO) |
| Coil Rated Power | 900mW |
| Operate Time | 15ms |
| Coil Voltage | 24V |
| Release Time | 10ms |
| Contact Rating | 40A@250VAC;40A@30VDC |
| Switching Voltage(Max) | 277V@AC |
| Switching Current(Max) | 40A |
