MTBD1-D010743
MTBD1-D010743
ПроизводительMINTRON
Партномер производителяMTBD1-D010743
ОписаниеConnectors MINTRON MTBD1-D010743
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сборки разъемов FFC, FPC (плоские гибкие) |
| Производитель | MINTRON |
| Вес | 0.085 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 1 |
| Holes Structure | 1x1P |
| Circular Hole / Square Hole | Round Hole |
| Insulation Height | 3mm |
| Holes Direction | Top |
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Contacts | 1P |
| Current Rating | 3A |
