PM254V-12-40-H80
PM254V-12-40-H80
ПроизводительXFCN
Партномер производителяPM254V-12-40-H80
ОписаниеConnectors XFCN PM254V-12-40-H80
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сборки разъемов FFC, FPC (плоские гибкие) |
| Производитель | XFCN |
| Вес | 4.016 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Contact Material | Brass |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 2 |
| Holes Structure | 2x20P |
| Circular Hole / Square Hole | Square Hole |
| Insulation Height | 8mm |
| Holes Direction | Top |
| Mounting Type | Through Hole |
| PIN Length | 3mm |
| Number of Contacts | 40P |
| Current Rating | 3A |
