FP3G12K-B1U48-B
FP3G12K-B1U48-B
ПроизводительCHIN-BAN
Партномер производителяFP3G12K-B1U48-B
ОписаниеConnectors CHIN-BAN FP3G12K-B1U48-B
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сборки разъемов FFC, FPC (плоские гибкие) |
| Производитель | CHIN-BAN |
| Вес | 0.199 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 125V |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Copper alloy |
| Pitch | 1.27mm |
| Number of Rows | 2 |
| Holes Structure | 2x6P |
| Row Spacing | 1.27mm |
| Circular Hole / Square Hole | Square Hole |
| Insulation Height | 4.3mm |
| Holes Direction | Top |
| Mounting Type | Surface Mount,Vertical |
| Number of Contacts | 12P |
| Current Rating | 1A |
