FP3B06S-B1U20-B
FP3B06S-B1U20-B
ПроизводительCHIN-BAN
Партномер производителяFP3B06S-B1U20-B
ОписаниеConnectors CHIN-BAN FP3B06S-B1U20-B
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сборки разъемов FFC, FPC (плоские гибкие) |
| Производитель | CHIN-BAN |
| Вес | 0.052 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 125V |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Copper alloy |
| Pitch | 1.27mm |
| Number of Rows | 2 |
| Holes Structure | 2x3P |
| Row Spacing | 1.27mm |
| Circular Hole / Square Hole | Square Hole |
| Insulation Height | 2mm |
| Holes Direction | Top |
| Mounting Type | Through Hole |
| PIN Length | 2mm |
| Number of Contacts | 6P |
| Current Rating | 1A |
