FP5E04A-B1Y25-B
FP5E04A-B1Y25-B
ПроизводительCHIN-BAN
Партномер производителяFP5E04A-B1Y25-B
ОписаниеConnectors CHIN-BAN FP5E04A-B1Y25-B
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сборки разъемов FFC, FPC (плоские гибкие) |
| Производитель | CHIN-BAN |
| Вес | 0.218 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 125V |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Copper alloy |
| Pitch | 2mm |
| Number of Rows | 1 |
| Holes Structure | 1x4P |
| Circular Hole / Square Hole | Square Hole |
| Insulation Height | 6.35mm |
| Holes Direction | Top |
| Mounting Type | Through Hole |
| PIN Length | 2.5mm |
| Number of Contacts | 4P |
| Current Rating | 1.5A |
