CAX-AFA07-08XCB-H2.5
CAX-AFA07-08XCB-H2.5
ПроизводительCAX
Партномер производителяCAX-AFA07-08XCB-H2.5
ОписаниеConnectors CAX CAX-AFA07-08XCB-H2.5
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сборки разъемов FFC, FPC (плоские гибкие) |
| Производитель | CAX |
| Вес | 0.601 |
| Operating Temperature | -55℃~+85℃ |
| Voltage Rating (Max) | 50V |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Pitch | 1mm |
| Height Above Board | 2.5mm |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Number of Contacts | 8P |
| Locking Feature | Slide Lock |
| Contact Type | Top Contact |
| FFC, FCB Thickness | 0.3mm |
| Current Rating | 500mA |
