FP6Q22W-B1U71-B
FP6Q22W-B1U71-B
ПроизводительCHIN-BAN
Партномер производителяFP6Q22W-B1U71-B
ОписаниеConnectors CHIN-BAN FP6Q22W-B1U71-B
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сборки разъемов FFC, FPC (плоские гибкие) |
| Производитель | CHIN-BAN |
| Вес | 2.65 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 250V |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 2 |
| Holes Structure | 2x11P |
| Row Spacing | 2.54mm |
| Circular Hole / Square Hole | Square Hole |
| Insulation Height | 8.5mm |
| Holes Direction | Top |
| Mounting Type | Surface Mount,Vertical |
| Number of Contacts | 22P |
| Current Rating | 3A |
