FP5J07A-B1U32-B
FP5J07A-B1U32-B
ПроизводительCHIN-BAN
Партномер производителяFP5J07A-B1U32-B
ОписаниеConnectors CHIN-BAN FP5J07A-B1U32-B
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сборки разъемов FFC, FPC (плоские гибкие) |
| Производитель | CHIN-BAN |
| Вес | 0.355 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 125V |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Copper alloy |
| Pitch | 2mm |
| Number of Rows | 1 |
| Holes Structure | 1x7P |
| Circular Hole / Square Hole | Square Hole |
| Insulation Height | 4.6mm |
| Holes Direction | Side |
| Mounting Type | Right Angle |
| PIN Length | 3.2mm |
| Number of Contacts | 7P |
| Current Rating | 2A |
