AFA01-S26FCA-00
AFA01-S26FCA-00
ПроизводительJUSHUO
Партномер производителяAFA01-S26FCA-00
ОписаниеConnectors JUSHUO AFA01-S26FCA-00
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сборки разъемов FFC, FPC (плоские гибкие) |
| Производитель | JUSHUO |
| Вес | 0.769 |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Voltage Rating (Max) | 50V |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Pitch | 1mm |
| Height Above Board | 2mm |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Number of Contacts | 26P |
| Locking Feature | Hinged Lid |
| Contact Type | Bottom Contact |
| FFC, FCB Thickness | 0.3mm |
| Current Rating | 400mA |
