AiP74HC175DA16.TB
AiP74HC175DA16.TB
ПроизводительWuxi I-core Elec
Партномер производителяAiP74HC175DA16.TB
ОписаниеLogic Wuxi I-core Elec AiP74HC175DA16.TB
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Флип-флопы |
| Производитель | Wuxi I-core Elec |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Quiescent Current | 1uA |
| Output Type | Complementary type |
| Number of Elements | 1 |
| Type | D-Type |
| Clock Frequency | 83MHz |
| Function | Reset |
| Series | 74HC Series |
| Voltage - Supply | 2V~6V |
| Number of Bits per Element | 4 |
| Propagation Delay | 17ns@5V,15pF |
| Trigger Type | Rising Edge |
| Current - Output High(IOH) | 4mA |
| Current - Output Low(IOL) | 4mA |
| Setup Time | 1ns |
| Hold Time | 0ns |
| Synchronous/Asynchronous | Asynchronous |
