CD74HC30M(LX)
CD74HC30M(LX)
Производительlingxingic
Партномер производителяCD74HC30M(LX)
ОписаниеLogic lingxingic CD74HC30M(LX)
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Модули приемопередатчиков IrDA |
| Производитель | lingxingic |
| Вес | 0.242 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Channels | 8 |
| Voltage - Supply | 2V~6V |
| Logic Type | NAND Gate |
| Logic Family | CD74HC |
| Propagation Delay | 26ns@4.5V,50pF |
| Input Logic Level - Low | 500mV;1.35V;1.8V |
| Input Logic Level - High | 1.5V;3.15V;4.2V |
| Output Logic Level - Low | 100mV;260mV |
| Output Logic Level - High | 1.9V;4.4V;5.9V |
| Current - Output High(IOH) | 5.2mA |
| Current - Output Low(IOL) | 5.2mA |
| Quiescent Current(Iq) | 2uA |
