AiP74AHCT1G08GC353.TR
AiP74AHCT1G08GC353.TR
ПроизводительWuxi I-core Elec
Партномер производителяAiP74AHCT1G08GC353.TR
ОписаниеLogic Wuxi I-core Elec AiP74AHCT1G08GC353.TR
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Модули приемопередатчиков IrDA |
| Производитель | Wuxi I-core Elec |
| Вес | 0.048 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Channels | 1;2 |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Logic Type | AND Gate |
| Logic Family | 74AHCT |
| Propagation Delay | 7.9ns@5V,50pF |
| Input Logic Level - Low | 800mV |
| Input Logic Level - High | 2V |
| Output Logic Level - Low | 360mV |
| Output Logic Level - High | 3.94V |
| Current - Output High(IOH) | 8mA |
| Current - Output Low(IOL) | 8mA |
| Quiescent Current(Iq) | 1uA |
