LGS4084HB6-4.35
LGS4084HB6-4.35
ПроизводительLegend-Si
Партномер производителяLGS4084HB6-4.35
ОписаниеPower Management (PMIC) Legend-Si LGS4084HB6-4.35
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | Legend-Si |
| Вес | 0.049 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Quiescent Current | 150uA |
| Operating Voltage | 4V~6V |
| Charging Saturation Voltage | 4.35V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 1 |
| Battery Temperature Detection | Not supported |
| Charge Current - Max | 500mA |
| 0V Battery Charge | Support |
