IR2131PBF
IR2131PBF
ПроизводительInfineon
Партномер производителяIR2131PBF
ОписаниеMotor Driver ICs Infineon IR2131PBF
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Драйверы затворов |
| Производитель | Infineon |
| Вес | 0.001 |
| Operating Temperature | -40℃~+150℃@(Tj) |
| Number of Drivers | 6 |
| load type | MOSFET;IGBT |
| Rise Time | 80ns |
| Fall Time | 40ns |
| Driven Configuration | - |
| Peak Output Current(sink) | 360mA |
| Peak Output Current(source) | 160mA |
| Input Voltage (Vin) | 10V~20V |
