78L05-150mA
78L05-150mA
ПроизводительGOODWORK
Партномер производителя78L05-150mA
ОписаниеPower Management (PMIC) GOODWORK 78L05-150mA
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | GOODWORK |
| Вес | 0.079 |
| Operating Temperature | -40℃~+150℃@(Tj) |
| Output Current | 150mA |
| Quiescent Current | 6mA |
| Output Type | Fixed |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 30V |
| Features | Short Circuit Protection;Over Temperature Protection;Over Current Protection |
| Standby Current | 6mA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 49dB@(120Hz) |
| Noise | 40uV |
| Output Voltage | 5V |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | 1.7V@(40mA) |
