LM78L15ACMX-TP
LM78L15ACMX-TP
ПроизводительTECH PUBLIC
Партномер производителяLM78L15ACMX-TP
ОписаниеPower Management (PMIC) TECH PUBLIC LM78L15ACMX-TP
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | TECH PUBLIC |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Quiescent Current | 3.8mA |
| Output Type | Fixed |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 30V |
| Features | Over Temperature Protection;Short Circuit Protection |
| Standby Current | 3.8mA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 49dB@(120Hz) |
| Noise | 42uV |
| Output Voltage | 15V |
| Output Configuration | Positive |
