SP6051CL5
SP6051CL5
ПроизводительSiliup
Партномер производителяSP6051CL5
ОписаниеPower Management (PMIC) Siliup SP6051CL5
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | Siliup |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Output Current | 600mA |
| Quiescent Current | 50uA |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 6V |
| Features | Enable;Over Current Protection;Over Temperature Protection;Short Circuit Protection |
| Standby Current | 50uA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 70dB@(1kHz) |
| Output Configuration | Positive |
