LM317LDR162
LM317LDR162
ПроизводительGREENMICRO
Партномер производителяLM317LDR162
ОписаниеPower Management (PMIC) GREENMICRO LM317LDR162
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | GREENMICRO |
| Вес | 0.199 |
| Operating Temperature | -20℃~+125℃@(Ta) |
| Output Current | 1.5A |
| Quiescent Current | 1.5mA |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 40V |
| Features | Short Circuit Protection;Over Temperature Protection |
| Standby Current | 1.5mA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 75dB@(120Hz) |
| Noise | - |
| Output Voltage | 1.25V~37V |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | - |
