DX78M05
DX78M05
ПроизводительDersem
Партномер производителяDX78M05
ОписаниеPower Management (PMIC) Dersem DX78M05
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | Dersem |
| Вес | 0.256 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Output Current | 1A |
| Quiescent Current | 2.3mA |
| Output Type | Fixed |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 35V |
| Features | Over Temperature Protection;Over Voltage Protection;Over Current Protection |
| Standby Current | 2.3mA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 78dB@(100Hz) |
| Noise | 40uV |
| Output Voltage | 5V |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | 1.75V@(500mA) |
