78L05(SOT-23)
78L05(SOT-23)
ПроизводительSEP
Партномер производителя78L05(SOT-23)
ОписаниеPower Management (PMIC) SEP 78L05(SOT-23)
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | SEP |
| Вес | 0.034 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Output Current | 100mA |
| Quiescent Current | 2.3mA |
| Output Type | Fixed |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 35V |
| Features | Over Current Protection;Over Temperature Protection;Over Voltage Protection |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 62dB@(100Hz) |
| Noise | 40uV |
| Output Voltage | 5V |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | 1.75V@(100mA) |
