TPS7A2030PDBVR-TP
TPS7A2030PDBVR-TP
ПроизводительTECH PUBLIC
Партномер производителяTPS7A2030PDBVR-TP
ОписаниеPower Management (PMIC) TECH PUBLIC TPS7A2030PDBVR-TP
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | TECH PUBLIC |
| Вес | 0.1 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Output Current | 300mA |
| Quiescent Current | 2uA |
| Output Type | Fixed |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 5.5V |
| Features | Enable;Over Current Protection;Thermal Shutdown |
| Standby Current | 2uA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 75dB@(1kHz) |
| Output Voltage | 3V |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | 200uV@(300mA) |
