LW5530A23D
LW5530A23D
ПроизводительLewa Micro
Партномер производителяLW5530A23D
ОписаниеPower Management (PMIC) Lewa Micro LW5530A23D
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | Lewa Micro |
| Вес | 0.04 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃@(Tj) |
| Output Current | 150mA |
| Quiescent Current | 1.3uA |
| Output Type | Fixed |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 40V |
| Features | Over Current Protection;Thermal Shutdown |
| Standby Current | 1.3uA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 75dB |
| Noise | - |
| Output Voltage | 3V |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | - |
