MC33269T-2.5/HG
MC33269T-2.5/HG
ПроизводительHGSEMI
Партномер производителяMC33269T-2.5/HG
ОписаниеPower Management (PMIC) HGSEMI MC33269T-2.5/HG
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | HGSEMI |
| Вес | 2.956 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃@(Tj) |
| Output Current | 1A |
| Quiescent Current | 10mA |
| Output Type | Fixed |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 15V |
| Features | Over Temperature Protection;Over Current Protection |
| Standby Current | 10mA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 75dB@(120Hz) |
| Noise | 0.003%Vout |
| Output Voltage | 2.5V |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | 1.2V@(1A) |
