LM337T
LM337T
ПроизводительJSMSEMI
Партномер производителяLM337T
ОписаниеPower Management (PMIC) JSMSEMI LM337T
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | JSMSEMI |
| Вес | 2.74 |
| Operating Temperature | 0℃~+125℃@(Tj) |
| Output Current | 1.5A |
| Quiescent Current | - |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | - |
| Features | Over Current Protection;Thermal Shutdown;Short Circuit Protection |
| Standby Current | - |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 77dB |
| Noise | - |
| Output Voltage | 1.25V~37V |
| Output Configuration | Negative |
| Voltage Dropout | - |
