HT7525-2-TP
HT7525-2-TP
ПроизводительTECH PUBLIC
Партномер производителяHT7525-2-TP
ОписаниеPower Management (PMIC) TECH PUBLIC HT7525-2-TP
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | TECH PUBLIC |
| Вес | 0.035 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃@(Ta) |
| Output Current | 150mA |
| Quiescent Current | 1.5uA |
| Output Type | Fixed |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 36V |
| Features | Over Current Protection;Over Temperature Protection |
| Standby Current | 1.5uA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 70dB |
| Noise | - |
| Output Voltage | 2.5V |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | 1.25V@(150mA) |
